Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Muzyczna Niedziela w Altance z Jurajską Kapelą Biesiadną

Przejdź do - Muzyczna Niedziela w Altance z Jurajską Kapelą Biesiadną

Już dziś (14 lipca) o godz17:00, w Altance w Żarkach-Letnisku odbędzie się występ Jurajskiej Kapeli Biesiadnej. Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu promującego lokalne zespoły muzyczne -Muzyczne Niedziele w Altance.

14 lipca 2024
Czytaj więcej o: Muzyczna Niedziela w Altance z Jurajską Kapelą Biesiadną

Profilaktyka i promocja zdrowia. ZDROWA NIEDZIELA (80)

Przejdź do - Profilaktyka i promocja zdrowia. ZDROWA NIEDZIELA (80)

Wakacje to czas, kiedy chętniej wystawiamy naszą skórę na słońce. Zażywając uroków lata pamiętaj o profilaktyce, bo to najskuteczniejsza broń w walce z czerniakiem. To jeden z najbardziej złośliwych nowotworów skóry. Co roku z powodu czerniaka umiera w Polsce ok. 1400 osób. Jak się chronić przed czerniakiem? Jak stosować zasadę ABCDE czerniaka w praktyce? Dziś temu zagadnieniu poświęcamy niedzielny cykl „Zdrowa Niedziela”.

14 lipca 2024
Czytaj więcej o: Profilaktyka i promocja zdrowia. ZDROWA NIEDZIELA (80)

Ostrzeżenie meteorologiczne: Silny deszcz z burzami

Przejdź do - Ostrzeżenie meteorologiczne: Silny deszcz z burzami

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenia meteorologiczne dot. zjawiska: silny deszcz z burzami. Stopień zagrożenia: 1. Prawdopodobieństwo: 80%. Ostrzeżenia obowiązują od godz. 20:00 w dniu 13.7.2024 r. do 6:00 w dn. 14.7.2024 r. na terenie powiatu myszkowskiego. Przebieg: Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 20 mm do 40 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 80 km/h. Możliwy grad. Uwagi: Brak.

13 lipca 2024

Malwy zaśpiewały w Altance

Przejdź do - Malwy zaśpiewały w Altance

W niedzielę (7.07.) zespół śpiewaczy „Malwy” zainaugurował muzyczne niedziele w Altance w Żarkach Letnisku. Zgromadzona publiczność z zadowoleniem wsłuchiwała się w radosne melodie i z zapałem wtórowała, śpiewając wspólnie z „Malwami” znane piosenki.

13 lipca 2024
Czytaj więcej o: Malwy zaśpiewały w Altance

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą- spotkanie profilaktyczne

Przejdź do - Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą- spotkanie profilaktyczne

Jak bezpiecznie wypoczywać w czasie wakacyjnej laby w domu, na podwórku w górach czy nad morzem, tego dowiedzieli się półkoloniści z Poraja. Wczoraj w letnim klimacie nieopodal zbiornika wodnego zupełnie pod chmurką rozmawiali o tym z policjantami. Działania te odbywają się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”.

13 lipca 2024
Czytaj więcej o: Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą- spotkanie profilaktyczne

Przed Biblioteką będzie można zagrać w szachy

Przejdź do - Przed Biblioteką będzie można zagrać w szachy

Już od najbliższego poniedziałku (15 lipca) wszyscy miłośnicy szachów będą mogli zagrać w ich plenerową wersję. Z inicjatywy radnego Grzegorza Bojanka, siłami Centrum Integracji Społecznej w Poraju, powstała tam duża szachownica, na której stanęły sporych rozmiarów królowe, gońce czy piony doskonale znane ze stolikowych wersji. Nad wypożyczaniem szachów do gry czuwać będą pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Poraju, a oddawać się pasji gry w plenerze będzie można w godzinach pracy porajskiej książnicy.

12 lipca 2024
Czytaj więcej o: Przed Biblioteką będzie można zagrać w szachy