Jesteś tutaj: Start / Gmina / Zaproszenie / Polski

Polski

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak

Szanowni Państwo,

Z wielką przyjemnością chciałabym zaprosić Państwa do najpiękniejszego zakątka województwa  śląskiego – Gminy Poraj.

Gmina Poraj leży w północnej części województwa śląskiego, w powiecie myszkowskim. Składa się z ośmiu sołectw: Poraj, Żarki Letnisko, Jastrząb, Choroń, Masłońskie, Kuźnica Stara, Dębowiec i Gęzyn.

Atrakcyjność i niepowtarzalność Gminy Poraj to jej walory geograficzne i przyrodnicze. Przecinająca teren gminy z południa na północ Dolina Górnej Warty wraz z Zalewem Porajskim tworzą specyficzny mikroklimat, uzupełniany przez duże kompleksy leśne. Swój raj na ziemi odnajdzie tu każdy amator sportów wodnych, wędkarstwa, grzybobrania oraz turystyki pieszej i rowerowej. Dodatkowym atutem Gminy jest dogodny układ komunikacyjny, zapewniający sprawny i komfortowy dojazd mieszkańcom Aglomeracji Śląskiej, Zagłębia i Częstochowy. Nieustannie wzbogacana jest baza turystyczna oraz oferta sportowo-rekreacyjna, a także agroturystyczna. Władzie Gminy inwestują w rozwój infrastruktury – drogowej, sportowej i kulturalnej, wspierając działalność gospodarczą przedsiębiorstw, co znajduje odzwierciedlenie w prężnie rozwijających się małych i średnich firmach, dobrze przystosowanych do konkurencji na rynku krajowym i europejskim.

Gorąco zachęcam do odwiedzenia Gminy Poraj – miejsca wpisanego w pejzaż jurajski, zachęcającego turystów bogatym krajobrazem i gościnnością mieszkańców, a inwestorów dobrymi warunkami inwestycyjnymi i przychylnością władz samorządowych.

Do zobaczenia w Gminie Poraj!

 

Wójt Gminy Poraj
Katarzyna Kaźmierczak

Urząd Gminy Poraj

ul. Jasna 21

42-360 Poraj 

tel. + 48 34 314 52 51

k.kazmierczak@ugporaj.pl

www.ugporaj.pl