Kampania informacyjna "Nie porzucaj"

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony


Poraj, dnia 12.07.2016 r.

 

 

 

 

Informacja

 

 

W dniu 23 czerwca 2016 r. ruszyła kampania ,,Nie porzucaj” Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Częstochowie. Kampania trwa do dnia 31.08.2016 r.

Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego jest zauważalne zjawisko masowego porzucania psów i kotów w związku z licznymi wyjazdami wakacyjnymi.

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na cierpienie zwierząt, które zostały porzucone przez swoich właścicieli oraz uświadomienie ludzi, że zachowanie takie jest niezgodne z polskim prawem oraz jest karalne.

W załączeniu link dostępu do materiałów kampanii ,,Nie porzucaj”.

Więcej informacji na stronie internetowej www.toz.pl

 

Zgodnie z ustawą z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt ( tekst jednolity: Dz.U. z 2013 r., poz. 856 z późn. zmianami ) ,, Zwierze jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowania, ochronę i opiekę”- art. 1 ust. 1 ustawy.

Ustawa o ochronie zwierząt traktuje porzucanie zwierząt jako formę znęcania się nad zwierzętami, co jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2 – art. 6 ust. 2 pkt 11 ustawy, art. 35 ust. 1, art. 35 ust. 1a, art. 35 ust. 2 ustawy o ochronie zwierząt.

 

Pliki do pobrania


Galeria


  • Powiększ zdjęcie