Obiekty Żeglarskie

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

OBIEKTY SPORTOW0 - REKREACYJNO-ŻEGLARSKIE NA TERENIE GMINY PORAJ

Ośrodek Stowarzyszenie "Marina Poraj"

http://www.marinaporaj.org.pl

ul. Wojska Polskiego 71 

42-360 Poraj - Jastrząb
tel. 720 795 207
kontakt@marinaporaj.org.pl  

 

 

 

Yacht Club „Zefir - Drakkar”

Adres: ul. Wojska Polskiego 71, Jastrząb. Tel. (bosman rezerwacje)  782-719-551.

Club „ Zefir-Drakkar” znajduje się w północno – zachodniej części Zalewu Porajskiego. Stanowi bazę rekreacyjno – sportową dla członków klubu, ich rodzin, a także wszystkich żeglarzy i pasjonatów sportów wodnych. „Zefir – Drakkar” daje szansę  na spędzenie czasu na  świeżym powietrzu, w otoczeniu lasów i samego Zalewu Porajskiego. Miejsce nie jest wyłącznie przeznaczone dla zawodowych żeglarzy, swoją przystań znajdą tu również osoby, które pragną wypocząć na łonie natury i poznać smak  i radość płynącą ze sportów wodnych.

Więcej na www.zefir-drakkar.pl

Centrum Konferencyjno – Szkoleniowe „Poraj”

Adres:  ul. Wojska Polskiego 79, Jastrząb. Tel. (34) 314 53 33.

Obiekt położony jest w odległości 250 m. od zalewu porajskiego. Centrum stanowi obiekt pozostający w całorocznej dyspozycji. W jego ofercie, znajduje się m.in. : basen odkryty z brodzikiem ( okres wakacyjny, basen z podgrzewaną wodą), oświetlony kort tenisowy, sala do fitness, boiska do siatkówki, siatkówki plażowej, koszykówki, oraz badmintona. Ponadto w Centrum działa  wypożyczalnia rowerów, sauna i łaźnia parowa.

Więcej na www.szkolenia-poraj.pl

Klub Wodny „Enif”

Adres: ul. Zielona 24, Jastrząb. Tel. (34) 363 48 37, tel.kom. 601-365-475.

Klub „ Enif ” powstał w 1953 roku. Siedzibą klubu jest Ośrodek Sportów Wodnych Huty Częstochowa nad zalewem w Poraju. Letnią siedzibą jest „bosmanka”. Enif umożliwia miłe i atrakcyjne spędzenie wakacyjnego wypoczynku. W swojej ofercie zawiera wypożyczanie sprzętu wodnego m.in. żaglówek, rowerów wodnych. Istnieje również możliwość odbycia szkolenia na patent żeglarza jachtowego , które niewątpliwie uczyni z każdego „wilka morskiego”.

Więcej na www.kwenif.pl

Harcerski Ośrodek Wodny

Adres: Kontakt: ul. Wojska Polskiego 69, Jastrząb. Tel. (34) 314 54 72.

HOW Poraj, jako jednostka organizacyjna Śląskiej Chorągwi ZHP prowadzi od chwili powstania bardzo aktywną działalność wychowawczą oraz w zakresie kształcenia żeglarskiego dzieci i młodzieży. W ramach swej działalności prowadzi stacjonarne obozy wakacyjne dla najmłodszych – tzw. jung żeglarskich, wakacyjne stacjonarne kursy na patent żeglarza jachtowego, kursy stażowe. Ponadto prowadzi kursy na patenty sterników jachtowych, młodszych instruktorów żeglarstwa oraz instruktorów żeglarstwa. HOW Poraj posiada status Licencjonowanej Szkoły Żeglarstwa PZŻ.

Więcej na www.howporaj.org.pl

Ponadto ofertę sportowo – rekreacyjną uzupełniają liczne atrakcje ośrodków wodnych, hoteli, gospodarstw agroturystycznych oraz ścieżki pieszo – rowerowe oraz dogodne miejsca do wędkowania.