W Kuźnicy Starej na funkcję sołtysa powraca Teresa Ociepka

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
10 lipca 2024

Wtorkowe (9 lipca) wybory sołtysa Sołectwa Kuźnica Stara przyniosły zmianę sołtysa. Sołtysem wybrana została Teresa Ociepka, która poprzednio przez kilkanaście lat sprawowała tę funkcję.

Remiza OSP w Kuźnicy Starej była miejscem kolejnego z serii sprawozdawczo – wyborczych zebrań wiejskich. Odbyło się we wtorek 9 lipca. Na zebranie przybyło ponad sześćdziesięciu mieszkańców sołectwa, by zdecydować o składzie władz sołeckich na kadencję 2024 - 2029.

O funkcję sołtysa ubiegała się dwójka kandydatów, otrzymując następującą ilość głosów:

Teresa Ociepka – 58 głosów
Marek Grzywaczewski – 4 głosy.

Do składu Rady Sołeckiej wchodzą: Marek Grzywaczewski, Wioletta Kowalewska, Gabriela Makuch, Kamil Nowak i Konrad Ptak.

Poprzedni sołtys Przemysław Bąk nie ubiegał się ponownie o tę funkcję.

W zebraniu uczestniczyli mieszkańcy sołectwa Kuźnica Stara oraz m.in. wójt Katarzyna Kaźmierczak i radny Marcin Ślimak, który prowadził zebranie oraz pracownicy Urzędu Gminy. Dotychczasowy sołtys przedstawił zebranym sprawozdanie z działalności Sołtysa i Rady Sołeckiej w 2023 roku oraz w kadencji 2019 – 2024. Wójt Katarzyna Kaźmierczak podsumowała inwestycje zadania zrealizowane w 2023r., a także przedstawiła plany inwestycyjne na kolejne. Wójt odpowiadała również na pytania mieszkańców, związane z ważnymi i aktualnymi dla lokalnej społeczności tematami.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie